Cyfrowy Powiat

Powiat Grójecki w imieniu szkół w tym Zespołu Szkół w Warce aplikował  w konkursie o grant  „Cyfrowy Powiat” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC).

Celem konkursu jest  wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa min. poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.

Wniosek został wybrany do dofinasowania i nasza szkoła zostanie wyposażona w  dwanaście komputerów stacjonarnych, laptop dla nauczyciela, oraz switch.

Pozyskany sprzęt zostanie wykorzystany do częściowej modernizacji pracowni oraz do  przeprowadzenia egzaminów zawodowych w naszej szkole.